Kapłani posługujący w parafii


KAPŁANI OBECNE POSŁUGUJĄCY W PARAFII

Ks. Andrzej Cuber - proboszcz

Urodzony 10 marca 1961 r. w Rogowie
Święcenia kapłańskie przyjął 14 maja 1988 roku w Katowicach
Jako proboszcz (czwarty) w naszej parafii posługuje od 30 lipca 2006 roku.

Ks. Mirosław Czeglik - wikary

Urodzony 19 marca 1966 r. 
Święcenia kapłańskie przyjął 14.05.1994 r. w Katowicach
W parafii posługuje od 29 sierpnia 2016 r.

Ks. Paweł Wróbel - wikary

Urodzony 28 marca 1964 roku

Święcenia kapłańskie przyjął 16 maja 1992 roku w Katowicach.

W parafii posługuje od 31 sierpnia 2017 r.

 

 

KAPŁANI DOTYCHCZAS POSŁUGUJĄCY W PARAFII

ks. Emanuel BONK 29.12.1939 - 2.12.1947 I-szy proboszcz

ks. Kazimierz GRAJEWSKI 30.12.39 - 29.09.41

ks. Karol WOLNY 28.06.40 - 4.02.41

ks. Bertold HOJKA 28.09.41 - 4.12.43

ks. Italo BORGHI 1944 - 45

ks. Wilhelm KOPIEC 18.10.43 - 4.09.47

ks. Stanisław CZERWIONKA 1.09.47 - 10.12.50

ks. Piotr SOPORA 30.12.47 - 4.02.48

 

 

 

 

ks. Alfons PRZYBYŁA 1.02.1948 - 22.10.1976 II-gi proboszcz

ks. Walter WRZOŁ 1.09.50 - stanowiska nie objął
ks. Alojzy TOMECKI 4.12.50 - 1.09.54
ks.. Włodzimierz PIELESZ 1.09.53 - xx.09.54
ks. Antoni KURPAS 11.02.54 - 1.09.54
ks. Tadeusz MICHALIK 2.09.54 - 1.09.56
ks. Kazimierz BOBEK 10.11.54 - 1.09.55
ks. Marian MALCHER 1.09.55 – 1.09.58
ks. Bronisław KUCZERA 1.09.56 – 31.08.62
ks. Joachim SMOLKA 9.01 – 8.02.57
ks. Jan MIKUS 1.07.57 – 31.08.61
ks. Antoni SWADŹBA 24.06.58 – 30.08.62
ks. Józef WĘGLORZ 30.08.62 – 9.10.69
ks. Tadeusz ORSZULIK 30.08.62 – 30.08.65
ks. Henryk LANGFORT 30.08.65 – 1.09.67
ks. Marek MANDERLA 1971 – 30.08.71
ks. Longin BLACHA 14.10.69 – 22.06.70
ks. Rudolf GAWEŁ 4.07.70 - ?
ks. Brunon BIAŁAS 30.08.71 – xx.xx.73
ks. Franciszek OTRĘBA 21.09.74 – 19.08.78
ks. Hubert WIECZOREK 24.08.76 – 22.06.77

 

 

 

ks. Jan SOŁTYSIK 15.10.1978 - 31.07.2006 III-ci proboszcz od 1.07.2006 do 3.09.2012

(emeryt - rezydent)

ks. Krzysztof SPYRA 20.08.77 – 14.05.80
ks. Jerzy KORDUŁA 29.04.78 – 31.08.81
ks. Wiesław SZEWIECZEK 10.05.80 – 31.08.83
ks. Lucjan SMYCZEK 24.05.81 – 24.05.82
ks. Roman GRABOWSKI 31.08.82 - 1985
ks. Piotr BORKOWY 31.08.83 – 30.08.86
ks. Piotr PUCHAŁA 30.08.85 - 31.08.88
ks. Alojzy KALYTA 30.08.86 - 31.08.92
ks. Andrzej MORAWSKI 31.08.88 - 31.08.89
ks. Grzegorz WOWRA 31.08.89 - 30.08.90
ks. Jerzy NOWAK 31.08.90 - 28.08.93
ks. Krystian GAWLEŃSKI 31.08.92 - 31.08.93
ks. Joachim KONKOL 30.08.93 - 29.08.97
ks. Józef KRAKOWSKI 30.08.93 - 1.07.98
ks. Dariusz GRODOŃ 29.08.97 - 31.08.00
ks. Szczepan WILCZEK 1.09.00 - 31.08.02
ks. Mirosław SMYKAŁA 1.09.02 - 28.08.05
ks. Jan SOPOT 28.08.05 - 01.09.07
ks. Krystian ŁAGOWSKI 01.09.2007-31.08.2010
ks. Łukasz GAWEŁ 19.09.2009 - 30.09.2010 (wikary) od 1.10.2010 do 1.10.2012 (rezydent)

ks. Waldemar PAWLIK  01.09.2010 - 28.08.2016

ks. Marcin LEDWOŃ 03.09.2012 - 28.08.2016

ks. Michał MENDAKIEWICZ 29.08.2016 - 31.09.2017

ks. Mirosław CZEGLIK 29.08.2016 - nadal

ks. Paweł WRÓBEL 31.09.2017 - nadal