Służba Liturgiczna Ołtarza


     Liturgiczna Służba Ołtarza (jak wynika z samej nazwy) służy przy ołtarzu Bożym. Grupę tą tworzą kandydaci, ministranci, lektorzy oraz animatorzy. Naszym zadaniem jest pomoc przy oprawie Mszy Świętej poprzez czytania jak i wykonywania wszystkich funkcji powierzonych nam podczas nabożeństw oraz Mszy św.. Bycie ministrantem jest bardzo odpowiedzialne, ponieważ jesteśmy nimi przez całe nasze życie i wszędzie gdzie się znajdujemy.

 

     Jednak nasza grupa nie ogranicza się tylko do obowiązków. Organizujemy wycieczki, gramy w rozgrywkach piłki nożnej czy też siedzimy przy pizzy i oglądamy film , wszystko to ma na celu aby być ze sobą i spędzać wspólnie czas. Ministrantem może zostać każdy kto ma chęć służenia Panu Bogu i żyć z nim na co dzień w swoim codziennym życiu.

 

     Nasze zbiórki odbywają się w każdą sobotę o godzinie 9:00 w salce nad kaplicą. Podczas zbiórek modlimy się ustalamy porządek służby jak i też się uczymy jak wykonywać poszczególne funkcje.

     Ministrantem jest się nie tylko w kościele lecz i po za nim, jeżeli czujesz w sobie chęć służenia Panu Bogu zapraszamy. Pomożemy Ci w dojściu do swojego celu.